Ofiste Ergonomi Eğitim Kategorisi: İş Sağlığı ve Güvenliği Diğer Konular
Eğitim Süresi: 20 Dk.

Ofis ergonomisi, çalışan için çalışma ortamını uygun hale getirmektir. Kişilerin yorgunluk ve rahatsızlıklarını en aza indirmek, iş devamsızlığı, zaman kaybını önlemek, verimliliği, kaliteyi, güvenliği, konforu ve üretkenliği en üst düzeye çıkarmayı amaçlar.

Ergonomi, gürültü, aydınlatma, çalışma alanının dizaynı, mesai ve yemek saatleri gibi konuları ele almaktadır.

Masa ve bilgisayar başında uzun süre çalışanlarda gün sonunda omuz, boyun, el bileği ve sırt bölgesinde ağrı, hareket kısıtlılığı, uyuşma sıklıkla görülür. İş başarısını ve yaşam kalitesini düşüren bu durumları ergonomik önlemlerle engelleyebiliriz.

Çalışma alanın iyi düzenlenmiş olması, masa ve sandalyelerin kişilere özel olarak ayarlanması, monitör, klavye ve farenin kişiye göre düzenlenmesi, iyi bir aydınlatmanın sağlanması vb. önlemler ergonomik önlemlerin içerisinde yer almaktadır.

Son yıllarda özellikle bilgisayar kullanımının artması başta kas ve iskelet sistemi olmak üzere pek çok sağlık sorununu da beraberinde getirdi.

Bu konuyla ilgili yararlı olduğuna inandığımız ve ofiste ergonomik bir şekilde çalışmanızı sağlayacak bu eğitimi hazırladık.

  • Bilgisayarda Çalışanlarda KİSH
  • Ekran Başında İdeal Oturma Şekli
  • Çalışma Masası ve Çalışma Yüzeyi
  • Aydınlatma, Gürültü
  • Egzersiz


Tanıtım Videosu