Bilgi Güvenliği (İleri Düzey Oyunlu) Eğitim Kategorisi: Teknoloji ve Bilişim
Eğitim Süresi: 30 Dk.

Günümüzde hızla gelişen teknoloji ve bilim, insan hayatını oldukça kolaylaşırmıştır. Ancak bazen kolaylık olarak görülen bu teknoloji kötü niyetli insanların amaçları için kolaylık sağlamıştır.

Kötü niyetli insanların ortaya çıkardığı virüs yazılımlarından korunmak, bilgileri güvenli bir şekilde muhafaza edebilmek giderek çok daha önemli bir hale gelmiştir. Her geçen gün ortaya çıkan bu casus yazılımlar banka bilgileri, kişisel bilgiler gibi kayıtlı olan bilgileri ele geçirerek hem kişiye hem de kurumlara zarar verirler.

Bilgi güvenliği, bilgilerin izinsiz kullanımından, ifşa edilmesine, yok edilmesinden, değiştirilmesine, bilgilere hasar verilmesinden koruma veya bilgilere yapılacak olan izinsiz erişimleri engelleme yöntemlerine kadar oldukça kapsamlı bir farkındalıktır.

Bilgilerimizi korumak, hem kişisel olarak kendimizi hem de çalıştığımız kurumları korumamız için çok önemlidir.

Bu eğitimle birlikte sizleri Matrix filminden kesitlerle bilgi güvenliği yolculuğuna çıkarıyoruz. Tamamen oyun tabanlı, etkileşimler ve simülasyona dayalı bu oyunlu eğitim sayesinde bilgi güvenliği farkındalığınızı arttırmayı hedefliyoruz.


Tanıtım Videosu