Antik Roma’da Bir Gün

Tarih, kimimiz için sıkıcı, kimimiz için çok zevklidir. Peki tarih nedir? Tarih, toplumların geçmişini, geçmişte yaşanan olayları ve bu olayların neden-sonuç ilişkilerini öğrenmemizi sağlayan önemli bir bilimdir. Tarihten yararlanarak geçmişten ders çıkarabilir ve geleceğimizi yönlendirebiliriz. İnsanların içinde yaşadığı dönemin kültüründen, yaşam şartlarından ve meydana gelen olaylardan nasıl etkilediğini öğreniriz. Zaman boyutunu algılayarak, farklı bakış açıları kazanır ve ufkumuzu genişletiriz.

 Tarihin önemini daha iyi vurgulamak için, tarihsel araştırmaların bize sağladığı bilgileri kullanarak Antik Roma dönemindeki insanların nasıl yaşadığını anlatan kısa bir eğitim hazırladık. Gelin bu yolculuğa katılın. Döneminin yaşam şartlarının nasıl olduğunu anlamaya çalışarak insanların bir günlerini nasıl geçirdiğini gözlemleyin.

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.