Arkadaş Seçimi

Arkadaşlık ilişkileri insanın hayatında çok büyük bir yer kaplamakla beraber fazlasıyla önemli bir yere sahip. Çoğu zaman hayatınızla ilgili ne tecrübe ediniyor ve ders alıyorsanız, bilin ki çoğunu seçtiğiniz arkadaşlar sayesinde öğreniyorsunuz. Peki, doğru arkadaşlar seçtiğinizden emin olabilir misiniz? Onlarla mutlu olmak iyi arkadaşlara sahip olduğunuzun bir göstergesi midir? Arkadaş Seçimi yaparken nelere dikkat ediyorsunuz? Ya da neleri gözden kaçırıyorsunuz?

Arkadaş seçimi konusunda yeteri kadar bilgiye sahip olduğunuzu ve başka bir bakış açısına ihtiyacınız olmadığını düşünebilirsiniz. Ama bazen uzun yıllar arkadaşınız olan birinin hiç bilmediğiniz bir özelliğini fark edebilirsiniz. Çünkü yaşadıklarınız, düşünce yapınızı ve tavırlarınızı değiştirebiliyor. Bu ve buna benzer süreçleri yaşarken doğru analiz edebilmeyi, kendiniz için en doğru arkadaşı seçebilme yetkinliğine sahip olmayı beklersiniz. Aynı pencereden baktıkça ve hatta kendinize objektif olmadıkça, arkadaş seçiminde sıkıntılar yaşamaya devam edebilirsiniz. Bu eğitimimiz, size doğru arkadaşların önemini ve arkadaş çevresini nasıl oluşturabileceğinizi gösteriyor. Sadece anlatmakla kalmayıp sağlıklı bir düşünce yapısı nasıl olmalıdır, doğru arkadaşın davranışları nelerdir gibi soruların cevaplarını da veriyor olacak. Eğitimimizi izlerken şu soruyu da kendinize sormayı unutmayın: Peki siz nasıl bir arkadaş olduğunuzu hiç düşündünüz mü?

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.