Eyvah Çocuğum Okulda

Genellikle ailelerin birçoğu çocuklarının okuldaki durumlarıyla ilgili endişe duyarlar. Kimi zaman çocuklarının başarısız olmaları onları hayal kırıklığına uğratır. Ve çocuklarının gelecekleri için kaygılanmaya başlarlar.

Okuldaki başarının, hayattaki başarı demek olduğu düşüncesi en temel yanlışlardan birisidir. İlköğretimde ders notları o kadar da önemli değildir. Asıl başarı kalıcı olandır. Bunun için de öncelikle çocuğunuzda yeterlilik ve merak duygusunu, iç disiplini oluşturmak gerekir. Bunu sağlamanın yolu da ödül ve içten ilgidir.

Çocuklarınızın dışında, onlarla sürekli iletişim halinde olan öğretmenleriyle de iyi bir iletişim kurmak çocuklarınızla kuracağınız iletişim için yararlı olacaktır.

Çocukların ayrı birer birey oldukları asla unutulmamalıdır. Her birinin kendine ait kişilikleri vardır. Çocuğunuzdan nasıl davranmasını istiyorsanız öncelikle sizler o davranışı benimsemeli ve uygulamalısınız.

Çocuklarınızın okul hayatı, kişisel özellik ve yaşamı için eğitimimizdeki bilgilerin sizlere önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Bu nedenle eğitimimizi izlemenizi ve eğitimimizdeki adımları uygulamaya geçirmenizi tavsiye ederiz.

  • Başarı Nedir?
  • Neler Yapabiliriz?
  • Ödevler, Dersler ve Sınavlar
  • Eğitim Sistemi
  • Ödül ve Ceza

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.