Fotoğrafçılık

İlk fotoğraf 1826 yılında bir yaz günü Joseph Niepce tarafından 8 saatin üzerinde bir çalışma ile çekilmiştir.

Fotoğrafçılık, işlevsel uygulamaları nedeniyle bir zanaat olduğu gibi, estetik yönüyle de bir sanat olarak kabul edilmektedir.

Teknolojinin hızla ilerlemesi ile günlük yaşamımızda fotoğraf çekmek, artık bir hobi olmaktan çok uzaktır. Ve günümüzde herkes mutlaka fotoğrafla iç içedir.

Hayatımızda önemli bir yer tutan fotoğraf artık herkes tarafından üretilebilmektedir. Ancak profesyonel anlamda bu işi yapacaksanız iyi bir eğitim bunun en temel aşamasıdır.

Fotoğraf makinesi ile en güzel anlarınızı, gezdiğiniz yerleri, tanıştığınız insanları, doğayı ya da hayvanları fotoğraflayabilirsiniz. Fotoğraf bir iletişim biçimi olmasının yanında ayrıca birer belge konumundadırlar. Bu nedenle fotoğraf çekmek için de fotoğraf çekmenin temellerini bilmek, çekeceğimiz fotoğrafların kalitesi açısından oldukça önemlidir.

Fotoğrafçılık eğitiminde sizlere fotoğrafın temellerini, gereken teknik bilgileri ve bu alanda nasıl ilerleyebileceğinizi uygulamalarla anlatmayı amaçladık.

  • Fotoğraf Çeşitleri
  • Diyafram, Alan Serinliği, ISO
  • Objektifler
  • Kompozisyon
  • Çekim Teknikleri

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.