Grafik Tasarıma Giriş

Tasarım, çizgiler, şekiller, biçim, doku ve denge ile tüm görsel iletişimin temelini oluşturur. Evet, tüm bu ögeler tek başına dikkatinizi çekmeyebilir. Fakat bir araya geldiklerinde, tasarımı bir bütün hâlinde görmenizi sağlar. Eğer kendinizi tasarımcı olarak görmüyorsanız korkmayın! Sizlere temel özellikleri nasıl kullanmanız gerektiğini anlatacağız. Peki, burada işimiz bitiyor mu? Tabii ki hayır! Tasarımın en önemli ikinci kuralı renkleri bilmektir. Tasarımda kullanılan renkler, gündelik hayatımızda önemli bir rol oynar. Ancak tek başına renkleri uyumlu kullanmak yetmez!

Çünkü düzen ve kompozisyon da tasarımın olmazsa olmazıdır. Özellikle kompozisyon, grafik tasarımı ve web tasarımında oldukça önemlidir. Peki, ya görseller? Bir şeyi izlerken öncelikle görseller dikkatimizi çeker. Çünkü görseller sayesinde, kelimelere ihtiyaç duymayız ve tasarımı izleyen kişilerde güçlü bir izlenim bırakırız. Ve son olarak, tasarımlarımızın olmazsa olmazı: Tipografi! Yani, yazı düzenleme sanatı. Günlük hayatımızda hemen hemen her yerde karşımıza çıkan tipografilerin hepsi bize ayrı bir şey anlatır. Çünkü onların kendine ait bir dili vardır. Artık kemerlerinizi bağlayabilir ve tasarımın renkli dünyasını keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Eğitim Bölümleri:

  • Grafik Tasarıma Giriş: Temeller Özellikler
  • Grafik Tasarımına Giriş: Renkler
  • Grafik Tasarımına Giriş: Düzen ve Kompozisyon
  • Grafik Tasarıma Giriş. Tipografi
  • Grafik Tasarıma Giriş: Görseller

Yararlı olması dileğiyle.

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.