Homeopati; Şifa mı, Sahtekarlık mı?

Kimi zaman alternatif tıbbın yardımıyla, kimi zaman da düşüncelerimizle hastalıkları yendiğimize inanırız. İlaç kullanmak yerine farklı yöntemlerle enfeksiyonların önüne geçmeye çalışırız. Peki, sizce bu hastalıkları yenerken gerçekten işe yarıyor mu?

“Eğer kendimi iyi hissettiriyorsa ne işe yaradığının bir önemi yok!” diye düşünebilirsiniz.  Ancak kimi zaman yanlış tedavi yöntemleri istemediğimiz risk ve tehlikelerin oluşmasına neden olabilir. İşte tam da bu noktada sizlere, en çok başvurulan alternatif tedavi yöntemlerinden biri olan Homeopati’yi anlatmak istiyoruz. Homeopati, günümüzde en tartışmalı; fakat aynı zamanda en popüler alternatif ilaçlardan biri. Kimileri bu ilacın kullanılmasına karşı çıkarken, kimileri çok güçlü ve etkili olduğunu düşünüyor.

Peki, modern tıbbın bu ilaçtan öğreneceği bir şeyler gerçekten var mı? Gelin şimdi bu sorunun ve daha fazlasının cevabını birlikte öğrenelim.

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.