İnsanlık Ortadan Kalkarsa?

İnsanlık dünyaya ve diğer canlılara zarar vermeyi sürdürüyor. Artan insan nüfusunu ve ihtiyaçları karşılamak için yeni yerleşim alanları ve enerji tesisleri kuruyor, atıklarla çevreyi kirletiyoruz. Çevreye verilen bu zararların sonucunda pek çok canlı soyu tükenme tehlikesiyle karşı karşıya. Ayrıca iklim dengesi bozuluyor ve çeşitli doğal felaketler meydana geliyor. Bu felaketler bir gün insanlığın sonunu getirebilir.

Dünyaya verilen zararların farkına varmak ve bilinçlenmek için bazı sorular sormalı ve yanıtlarını düşünmeliyiz. Pek çok kişi dünyanın insanlar olmadan daha iyi bir yer olduğunu düşünüyor. Peki sizce insanlar aniden ortadan kaybolsaydı dünyada neler olurdur? Doğa kendi dengesini yeniden bulabilir mi yoksa verdiğimiz zararlar kalıcı mı? Ayrıca bu süreç ne kadar sürer? Peki, bu sorunun yanıtını bilmek bize ne kazandırır? Tüm bu soruların yanıtları eğitimimizde.

Yararlı olması dileğiyle.

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.