ISO 50001-2018 Enerji Yönetim Sistemi

Enerji, insan yaşamı için günümüzün olmazsa olmaz unsurlarından biridir. Nüfus artışı, konfor standartlarının yükselmesi, sanayi ve teknolojideki gelişmelere paralel olarak enerji tüketimi de hızla artıyor. Ancak unutmamalıyız ki enerji üretilirken veya tüketirken sınırlı doğal kaynaklarımızdan kullanıyoruz. Buna ek olarak küresel ısınmaya neden olan sera gazlarının büyük bir kısmı da enerji üretimi ve tüketimi sırasında doğaya salınıyor. Tüm bu nedenler düşünüldüğünde dünyamızı korumak bir enerji yönetimi kurmamız da kaçınılmaz hale geliyor.

Bir enerji yönetimi kurmak yararlı olmanın haricinde organizasyonlar için artık bir gerekliliktir. Bunu başarmanın en iyi yolu ise ISO 50001’dir. Bu uluslararası standart, bir organizasyonun enerji verimliliğini yükseltmek için gerekli olan, süreç ve sistemlerin oluşturulmasını, bu süreç ve sistemlerin uygulanmasını ve sürdürülebilirliğini sağlamaktadır. Ayrıca kuruluşların tamamını etkin enerji yönetimine, maliyetlerin azaltılmasına ve çevreye karşı duyarlılığa da teşvik eder.

ISO 50001 Standardı her tip ve büyüklükte organizasyona kolayca uygulanabilir. Bu standart enerji bağlantılı çalışan kuruluşların yanı sıra özel veya kamu kuruluşlarını, hizmet ya da üretim sektöründe faaliyet gösteren kuruluşları da ilgilendirmektedir.

ISO 50001 enerji yönetimi eğitimimizle enerji performansınızın ve verimliliğinizin artırılması için gerekli sistemleri ve süreçleri kurmanıza yardımcı olmak için sizleri bilgilendirmeyi amaçlıyoruz.

Yararlı olması dileğiyle.

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.