Kurumsal Sadakat

Yapılan araştırmalara göre; yüksek pozisyon, uzun süreli beraberlikler ve uluslararası firmalarda çalışanların kurumlarına olan bağlılıkları daha yüksek. Ayrıca yaş ilerledikçe de bağlılık artıyor. Ancak 18-24 yaşları arasında işe bağlılık %51, şirkete bağlılık %49 iken, 50 yaş ve üzeri kişilerde işe bağlılık %63, şirkete bağlılık %57 civarında görünüyor.

Gençlerin ve alt pozisyonlarda çalışanların bağlılık ve motivasyonları ise göreceli olarak daha düşük. Eğitim düzeyinin artmasıysa beklenti ve seçenekleri yanında getiriyor. Gençler ayrıca mevcut düzene itiraz eğilimi ya da yenilik arayışında olabiliyor.

Yine Dünya çapında bir kariyer sitesinin yaptığı araştırmaya göre; yeni mezunların 40 yıl içinde 8-12 kez iş değiştireceği ön görülüyor. Bir çalışanın bir işte ortalama çalışma süresi 1955’te 27 yılken, bugün bu süre en fazla 4 yıl olarak görülüyor. Yeni kuşağın iş gücüne katılımıyla bu sürenin 2 yıla kadar düşeceği tahmin ediliyor.

Sadık olmayan ve sürekli iş değiştiren çalışanların işveren açısından dezavantajlarının farkındayız. Bu nedenle işyerinde kurumsal sadakatin yaratılması iş yerinin sağlığı açısından neredeyse bir zorunluluk.

Peki, kurumsal sadakat nedir, nasıl yaratılır, artırılır, sadakati zedelememek için neler yapılmalıdır?

Eğitimimizde bu soruların yanıtlarını sizler için derledik.

Yararlı olması dileğiyle.

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.