Masak – Suç Gelirlerinin Aklanması V2

5549 sayılı Suç Gelirlerinin Aklanmasının önlenmesi hakkında güncellenen kanunla suç geliri, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlendirilmiştir.

Suç geliri aklamada pek çok yöntem kullanılabilir. Aklama yöntemleri ülkeden ülkeye, finansal sistemlerde kullanılan araçların çeşitliliğine bağlı olarak değişir.

Şirketiniz Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı ve denetim elemanları tarafından istenilecek her türlü bilgi, belge ve bunlara ilişkin her türlü ortamdaki kayıtları, bu kayıtlara erişimi sağlamak veya okunabilir hale getirmek için gerekli tüm bilgi ve şifreleri tam ve doğru olarak vermek ve gerekli kolaylığı sağlamakla yükümlüdür.

Bu eğitimde sizlere suç gelirlerinin tanımı, tarihçesi, aklama aşamaları, müşterini tanı ilkesi, şüpheli işlem tipleri ve bildirimi, terörün finansmanının engellenmesi ve yasal yükümlülükler hakkında bilgilendirmeyi hedefliyoruz.

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.