Ortaklığı Temsil Eden Yatırım Araçları

Yıllarca çalışıp birikimlerinizi yaptınız. Artık bunları değerlendirmenin zamanı geldiğini düşünüyorsunuz. Nasıl değerlendirmeniz gerektiği üzerinde durmanız ve uzun araştırmalar yapmanız gereken önemli bir konu.

Paranızla gayrimenkul veya ticarete yatırım yapabilir, dilerseniz birikiminizi bankacılık sektöründe değerlendirebilirsiniz. Veya daha esnek bir seçenek olarak sermaye piyasalarındaki yatırım araçlarına yönlenebilirsiniz. Gördüğünüz gibi birikimlerinizi değerlendirebileceğiniz pek çok seçenek var.

Biz eğitimimizde sizlere ortaklık hakkı veren sermaye piyasası araçlarından söz ediyoruz. Bu yatırım modelinde birikimler nasıl değerlendirilir? Neden paylara yatırım yapılır? Şirketler neden pay ihraç eder? Pay ve benzeri menkul kıymet çeşitleri nelerdir? Sahiplerine ne gibi haklar sağlar? Halka açık ortaklık ve halka açılma nedir?

Tüm bu soruların yanıtı ve ortaklığı temsil eden yatırım araçlarına dair her şey eğitimizde sizleri bekliyor.

Yararlı olması dileğiyle.

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.