Programcı Gibi Düşün Bölüm 1-Hapis

Şimdi sizlerle çok farklı ve heyecanlı bir yolculuğa çıkacağız. Ancak öncelikle sizi dünyayı kurtarmaya çalışan iki kişi ile tanıştırmak istiyoruz. Karşınızda Etik ve onun robot arkadaşı Hedge. Bu iki kahramanımız dünyayı kurtarmaya çalışacaklar. Bunu yaparken de karşılarına çıkan engellerin üstesinden gelmek zorundalar. Peki, ama nasıl? Tabii ki uygun programlama teknikleri ve kodlamalarla! “Fakat benim kodlamayla uzaktan yakından ilgim yok!” diyorsanız, inanın çok yanılıyorsunuz.

Kodlamalar, yaşadığımız dijital çağda, kullandığımız teknolojileri daha iyi anlamamızı sağladığı gibi, bizlere temel bir okuma-yazma becerisi de kazandırır. Bugün hangi meslekte çalışırsanız çalışın, kodlamalara ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Ayrıca kodlamalar; yaratıcılığımıza katkı sağlaması, analitik zekamızı güçlendirmesi ve problem çözme yeteneğimizi geliştirmesi açısından hepimizin hayatının merkezinde bulunuyor.

İşte bu nedenle Etik ve Hedge’in maceralarını çok sevecek ve siz de onlarla birlikte bu hikâyenin bir parçası olacaksınız.  

Ayrıca;

Döngüler,

Koşullar,

Değişkenler,

Şartlı sentez,

Yol mantığı,

İç içe geçmiş döngüler,

Permütasyonlar

Büyük O,

Öz yineleme,

Labirent navigasyonu,

Derinlik öncelikli arama ve

Grafikler gibi birbirinden farklı konuları deneyimleme fırsatı yakalayacaksınız. O zaman maceranın bir parçası olmaya hazır mısınız?

Yararlı olması dileğiyle.

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.