Siber Zorbalık

Siber zorbalık, günümüz insanının en maruz kaldığı tehlikelerden birisi olmayı başarıyor. Başka bir kişiyi taciz ya da tehdit etmek, utandırmak veya hedef almak için teknolojik platformların kullanımı her geçen gün artmakta ve önüne geçmek zorlaşmaktadır. Siber zorbalığın hedefi olan gençlerimizi kurtarmak için çaba göstermeliyiz.

Siber zorbalık her zaman kolay bir şekilde anlaşılmaz. Şiddetli ve uzun süreli tekrarlanan siber zorbalık, mağduru ve zorbayı kaygı, depresyon ve strese bağlı diğer bozukluklar için daha fazla risk altında bırakabilir. Zorbalığa uğrayan ve zorbalığı yapan çocukların intihar düşüncelerine sahip olma, intihar etme risklerinin daha yüksek olduğu göz ardı edilmemelidir.

Bu anlamda siber zorbalığın çerçevesini belirlemek, yarattığı sorunları kontrol edip ortadan kaldırmak için eğitimimiz size yol gösterecektir. Çocuğunuzu bu dünyadan korumanın tüm yollarını öğrenmekle kalmayacak, hemen uygulayacaksınız.

Yararlı olması dileğiyle.

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.