Z Kuşağını Tanıyın

Z Kuşağını gelecekte oldukça zor bir dünya bekliyor.Onlar doğal afetlerin arttığı ve doğal kaynakların tükenmeye başladığı bir dünyaya doğdular. Bunlara ek olarak iş hayatı da oluşacak ciddi rekabet doğrultusunda bu kuşağı oldukça zorlayacak. Çünkü bugün eğitimini aldıkları konuların birçoğu, yarın iş yaşamına atıldıklarında ya şekil değiştirmiş ya da yok olmuş olacak. Da Vinci Enstitüsü’nün yaptığı araştırmaya göre 2030 yılında 2 milyon meslek, yani bugünkü mesleklerin yüzde 50’si yok olmuş olacak.

Bu yüzden şimdi bir çoğu çocuklarımız olan bu kuşağın çok iyi ve özenle yetiştirilmesi gerekiyor. Oldukça ciddi görünen bu konuya dikkatinizi çekmek istedik.

Tasarladığımız bu eğitimde aşağıdaki başlıklarda konuyu yine her zaman olduğu gibi son derece özet bir şekilde sizlere aktarmaya çalıştık.

  • Z Kuşağı Genel Eğilimleri
  • Yaşam Tarzları
  • İşgücü Beklentileri
  • Kariyer Davranışları
  • Z Kuşağı ile Çalışmak

Öğrendiklerinizi yaşamınıza geçirmeniz, Z kuşağı çocuklarınızı özenle yetiştirmeniz ve onlara çok daha anlayışla yaklaşmanız dileğiyle.

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.